Niezwykła Kraina

Forum dla Rodziców i Dorosłych z Rozszczepem Kręgosłupa i Wodogłowiem
Dzisiaj jest 31 lip 2015 05:00

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Noworodek

Witam czy ktos moze mi napisac czy mial problem z drenem w otrzewnej po operacji zastawki komorowo -otrzewnej pisze ponieważ ja mam taki problem i boli mnie brzuch w tym miejscu a jestem juz 1,5 miesiąca po operacji dodam jeszcze ze dren mi sie przekęcił widac było to na zdjęciu bardzo proszę o odpowiedz -dziękuje.

Mistrz
Mistrz

Mój syn skarżył się na ból zarówno w miejscu cięcia , jak i potem ogólnie na ból w brzuszku , trwało to tak ok. miesiąca po operacji. Lekarze wtedy mówili, że tak może być. U Ciebie jest to jednak dłużej, więc nie wiem.

Noworodek

Dziękuje za odpowiedz u mnie dren sie przekręcił i czuje go dosłownie pod żebrami czasami nie wiem tylko czy nic tam mi sie nie uszkodzi jeszcze raz dziekuje.

Mistrz
Mistrz

Miłosz własnie skarżył sie kilka razy na ból pod żebrami też, i nie wiedziałam, czy to kojarzyć z drenem. Ten dren dosłownie wyczuwasz, gdzie jest? Ja się z kolei zastanawiam, czy można nie miec apetytu , a przy tym czasami zwymiowować po jedzeniu np. od drenu? Może od zbyt dużej ilości drenu (podobno wsadzony został spory zapas) Miłosz niestety z jedzenem wręcz odwrotnie niż powrót do sprawności: im dłużej po operacji, tym gorzej je, apetytu nie ma prawie wcale, jest chudziutki bardzo w porównaniu do tego, jak było "przed", a przy tym gdy zje, nawet niezbyt obfity posiłek, zdarza się, że zaraz wszystko zwymiotuje...neuroch. dopiero w kwietniu. Wyniki badania krwi ma dobre raczej.

Nastolatek
Nastolatek
Awatar użytkownika

Renatko, może po prostu ten dren drażni mu ściany zołądka czy ogólnie w brzuchu i to dlatego.
Aga, zawsze możesz do lekarza pójść, jeśli cię to niepokoi ale wątpie, żeby coś się mogło uszkodzić od drenu.

Noworodek

Do lekarza to mam dosyc daleko jedynie moge pojechać na operacje aby poprawic dren żeby mnie nie kuło ale cięzko sie zdecydowac na ponowna operację .

Noworodek

Hej Guśka czy ty też miałas podobna operacje co ja i masz dren?
jeżeli tak to napisz czy takie dolegliwości Tobie dokuczały związane z drenem w otrzewnej czy odczuwałaś bóle jak by się gdzieś on wbijał -Aga.

Nastolatek
Nastolatek
Awatar użytkownika

wiesz co, ja jedyną operację związaną z zastawka miałam w 14 dniu życia, kiedy mi ją zakładali, więc nie powiem ci, gdzie i jak długo mnie bolało ;) . Po kilku latach płyn przestał nachodzić i tak jest do tej pory, więc lekarka nie widziała potrzeby przedłużania drenu. ale czasem jak za długo leżę na twardym podłożu na brzuchu to czuje ten dren w okolicach starej blizny. Ale jak tylko przekładam sie na inna pozycje dyskomfort znika.

Raczkujący
Raczkujący

Witajcie. Mój synek miał w piątek przekładany dren z prawej na lewą stronę. Wczoraj popołudniu w miejscu nowego nacięcia na brzuchu pokazał się obrzęk. Zrobiliśmy mu wlewkę i potem to trochę zmalało, ale jak dziś zjadł śniadanie to znów jest duże. Cały boczek ma taki napuchnięty. Oczywiście Daszkiewicz nic nie mówi, tylko: obserwujemy. Ja już nie wiem czy to normalne, czy tak może być. Dziewczyny czy Wasze dzieciaki miały coś podobnego po wymianie drenu?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00