Teraz jest 01 lis 2014 12:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Loading

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2012 23:04 
Nastolatek
Nastolatek

Jeśli to badanie ciśnienia w pęcherzu to posiew powienien być jałowy (ale u naszych dzieci nie zawsze jest to możliwe) . Na pewno nie może być infekcji bo ona też zwiększa parcie pęcherz i badanie urodynamiczne będzie bardzo złe bo ciśnienie bedzie duźe . My nigdy nie odstawialiśmy ani furaginy ani ditropanu bo jak sà brane to można sprawdzić czy dawki sà wystarczajàce.

PostNapisane: 27 sty 2012 01:57 
Administrator
Administrator

Dominika1 napisał(a):
Na pewno nie może być infekcji bo ona też zwiększa parcie pęcherz i badanie urodynamiczne będzie bardzo złe bo ciśnienie bedzie duźe .

Dominiko, czy mogłabyś przybliżyć temat? Jak dotąd nie słyszałam o tym, by infekcja zwiększała parcie na pęcherz. :-k

PostNapisane: 27 sty 2012 15:40 
Przedszkolak
Przedszkolak

Nam nawet dr Skobejko kazała brać furagin w pełnej dawce przed badaniem bo po badaniu mamy fatalny mocz

PostNapisane: 27 sty 2012 16:30 
Dorosły
Dorosły

Martek napisał(a):
Dominiko, czy mogłabyś przybliżyć temat? Jak dotąd nie słyszałam o tym, by infekcja zwiększała parcie na pęcherz.

U Maksa np. wygląda to tak, że jak ma infekcje to go nawet cewnikować nie trzeba bo wszystko wysika. Wcale nie trzyma wtedy moczu. Gdy nie ma infekcji to bardzo dobrze trzyma mocz i nie popuszcza wcale lub prawie wcale. Dlatego wiem od razu kiedy jest infekcja.

PostNapisane: 27 sty 2012 17:17 
Administrator
Administrator

O! Ja nigdy nie zarejestrowałam czegoś takiego u Joasi. A może uwagi nie zwróciłam? :-k

PostNapisane: 27 sty 2012 17:29 
Nastolatek
Nastolatek

Nie pamiętam źródła ale wiem ze przy diagnozie hyperreflekcji a więc nadreaktywności a więc duzego ciśnienia zawsze wyklucza się infekcję. U nas infekcja zawsze jest widoczna widać to po strumieniach moczu które sà bardzo silne lub brakuje moczu w pęcherzu. Przy takim pecherzu badanie urodynamiczne z dużà ilości bakterii jest zafałszowane. W efekcie przyjmowane dawki Ditropanu mogà okazać się za duże

PostNapisane: 28 sty 2012 03:05 
Mistrz
Mistrz

U naszego urologa badanie urod. przy braku jałowego posiewu jest niemożliwe do wykonania, pomimo , gdyby nawet bakteria była bez objawów w ogólnym, i przez dłuzszy czas nieleczona, albo niezalecana do leczenia. Tu nie tylko chodzi o zafałszowanie wyniku, ale także o możliwość dostania się tych bakterii z pęcherza dalej, do wyższych partii dróg moczowych.

PostNapisane: 28 sty 2012 07:32 
Dorosły
Dorosły

ciekawe co to będzie z tym badaniem urodynamicznym? wczoraj zaniosłam do laboratorium mocz, żeby Kubie zrobili badanie ogólne i posiew, wynik badania ogólnego w poniedziałek a posiewu nie wiadomo, nie wiecie może czy idzie posiew zrobić na cito?może bym mu zrobiła, gdzieś w jakimś laboratorium w katowicach, albo nas zostawią w szpitalu i najpierw przeleczą ten mocz a potem zrobią kontrolne badania i dopiero wtedy badanie urodynamiczne

PostNapisane: 28 sty 2012 12:44 
Nastolatek
Nastolatek

W dobrym laboratorium wynik jałowy jest do odbioru po dwóch dniach.

PostNapisane: 28 sty 2012 14:46 
Przedszkolak
Przedszkolak

u nas tez w laboratorium bakteriologicznym kaza przyjsc za dwa dni po wyniki posiewu

PostNapisane: 17 lut 2012 16:24 
Dorosły
Dorosły

mamy wynik badania urodynamicznego pecherz stabilny, niskociśnieniowy, o prawidłowej podatności, pojemności. 10 cm h2o podobny wynik dobry

PostNapisane: 17 lut 2012 16:32 
Niezwykły
Niezwykły

Prosz... wreszcie coś optymistycznego ;) Prawda że daje nadzieję? :)

PostNapisane: 17 lut 2012 16:43 
Nastolatek
Nastolatek

posiewu nie da się zrobic na CITO gdyż muszą poczekać i zobaczyć czy jakieś bakterie będą rosły, czyli czy z tego moczu co pobrali gdy on będzie stał w jakiś tam ich warunkach czy wyklują się jakieś bakterie. zazwyczaj jest to ok 4 dni.

Pytanie jeszcze do Was kochane mamy mieliśmy dziś robioną urodynamikę i mój Młody w ciągu 30 min od podanie do pecherza kontrastu cały spuchł, na oczy nic nie widział powieki tak mu nabrzmiały ze szok aby cokolwiek zobaczyć musiał ostro marszczyć czoło, wygląda jak mały chińczyk.
Nie wiem czy to normalne, oczywiście zostawilni nas w szpitalu :( i to na weekendy. Podali mu hydrokortizon trochę zeszło ale dalej jest zapuchnięty.
Mieliście taki przypadek kiedyś???

PostNapisane: 17 lut 2012 19:11 
Mistrz
Mistrz

Do badania urodynamicznego podaje się kontrast? U nas nie podawano.

PostNapisane: 17 lut 2012 19:38 
Nastolatek
Nastolatek

wiem wiem, poźniej dopiero się zortentowałam, myślmy mieli cystografię, wszystko chyba ze zmęczenia tym szpitalem :)

PostNapisane: 17 lut 2012 20:06 
Nastolatek
Nastolatek

i my dzisiaj poczta dostaliśmy wyniki urodynamiki:
cystometria: nie udało się wykonać - zalegające masy kałowe ( mimo, że przez dwa dni przed badaniem Hubi miał robioną lewatywę)
Pęcherz niskociśnieniowy, bez skurczów nadreaktywnych, z pęcherza po mikcji wypuszczono 45ml moczu. LPP wypieracza 20cm H2O.

Nie wiem czy wyniki są dobre czy nie, bo się na tym nie znam. Ale gdyby było źle, to chyba by nas wezwali...
dziwi mnie jedno. Do czasu następnej wizyty w CZD 31.07 mam młodemu 2 razy w tygodniu robić lewatywe... co Wy na to?

Paulina - mama Hubercika (RKiW)

Obrazek

PostNapisane: 18 lut 2012 11:36 
Mistrz
Mistrz

paulina88 napisał(a):
Pęcherz niskociśnieniowy, bez skurczów nadreaktywnych, z pęcherza po mikcji wypuszczono 45ml moczu. LPP wypieracza 20cm H2O.
wynik generalnie dobry , bo nie ma zagrożenia dla nerek .... co do zalegania to , jak widać wyszło 45ml - to to co zostało po mikcji .... czy jest to duże zaleganie, czy nie zależy od pojemności pęcherza ... jeśli zalegania oscylują wokół 20-30 % pojemności to jest to do zniesienia i u nas w takim wypadku nie było potrzeby cewnikowania .... niestety kiedy wzrastają do 50% pojemności to cewnikować trzeba .... to tyle jeśli o moją wiedzę chodzi na temat urodynamiki i jej wyników....( ostatnio sporo informacji od lekarzy na ten temat dostałam z powodu problemów , które pojawiły się u mojego Huberta).
Co do lewatywy to nie wiem, jak to jest .... u nas po MR okazało się ,że też są złogi kałowe ale pani doktor zaleciła nam raz w miesiącu czopek glicerynowy zafundować Hubertowi ...... mój Hubert wypróżnia się codziennie bez kłopotów a mimo tego złogi są ...... oczywiście zrobiłam zalecany zabieg podania czopka ..... wyobraźcie sobie 5x robił kupę i to taką ,że ho , ho , ale dopiero po dwóch dniach od podania czopka .... :shock: czyli zalegania kału były spore ..... tyle moich doświadczeń z kupką i urodynamiką ... mam nadzieję ,że coś pomogłam .... :!:

PostNapisane: 18 lut 2012 21:28 
Nastolatek
Nastolatek

Dzięki Iwonko;) nie wiem właśnie jaką pojemność pęcherza ma Hubi, ale zawsze przed urodynamiką mamy sprawdzane zalegania poprzez usg i wyszło nam teraz 7, 11, 14 ml... ( dr Skobejko stwierdziła, że nie ma potrzeby cewnikowania) więc nie wiem czemu przy badaniu wypłynęło aż 45ml... Skonsultuję to z naszą nefrolog, myślę że nam objaśni wszystko, bo z urologiem - Skobejko ciężko będzie się skontaktować. Myślę, że wybierzemy się też w marcu do Paruszkiewicza na konsultację... co do tych lewatyw to sama nie wiem, również bedą to jeszcze konsultować, bo 2 razy w tygodniu jak dla mnie to zbyt często ...

Obrazek

PostNapisane: 19 lut 2012 11:04 
Mistrz
Mistrz

paulina88 napisał(a):
więc nie wiem czemu przy badaniu wypłynęło aż 45ml...
może dlatego ,że dziecko przy badaniu ma bardzo mocno wypełniony pęcherz - do oporu w sumie .... możliwe ,że w normalnych warunkach - codziennych, to się nie zdarza , bo już wcześniej następuje mikcja .... nam tak to tłumaczył dr Paruszkiewicz.... :D

PostNapisane: 19 lut 2012 12:26 
Mistrz
Mistrz

Wspomniany przez Iwonkę doktor, oraz inni, tu wyjasniają wiele spraw związanych z urodynamika , pęcherzem neurogennym.
http://www.urodyn.med.pl/?dzial=11&id=3

PostNapisane: 13 mar 2012 09:52 
Przedszkolak
Przedszkolak

Dzięki Renatko przeczytałam stronę która podałaś,tylko mam jedną niewiadomą u Sary wykryto bardzo duży pęcherz,poza tym duże zaleganie będzie musiała się cewnikować,zaskoczeniem lekarza był dobry stan nerek i samego pęcherza.Nie rozumiem przyczyny dlaczego jest tak duży,nie mogą określić proporcji zalegania ,dopiero po cewnikowaniu wyszło ok.65 mililitra.Nie wiem bardzo co to znaczy.Najgorsze mnie wkurza,że podczas komisji ustalonej przez Sąd Pracy panowie lekarze przeprowadzili wywiady nie wgłębiając się w stan osoby.W zasadzie brak konkretnych stwierdzeń .Dziś gdy Sara jest ciągle zmęczona szukamy przyczyny i się okazuje że są kłopoty z pęcherzem,na jajniku ma torbiel i to duży,ma ostre bóle pleców i nóg.Prawdopodobnie nastąpiły kłopoty z powodu lekkiego wzrostu oraz wystąpiły blokowania kału.Sama musi z siebie wyciskać mimo środków rozluźniających. W piątek idziemy prywatnie do neurologa,czekamy na jego wypowiedz.Nie rozumiem lekarzy ZUS oraz z Sądu Pracy którzy nie podchodzą do sprawy uczciwie tylko wszystko w biegu .Co to za komisja ,pan doktor szybko bo musi lecieć na zabieg,trwa to 3 do 5 minut,jak w takim czasie można dokonać oceny stanu chorego nawet nie spoglądając w dokumenty tylko opierać się na pierwszym rozpoznaniu przeprowadzonym przez lekarza ZUS.Przecież u takich osób zmiany mogą występować w każdej chwili i to niezależnie od wieku.Jestem w tym wszystkim po prostu głupia jak dalej poprowadzić sprawę uzyskania renty socjalnej dla Sary.

PostNapisane: 13 mar 2012 10:04 
Administrator
Administrator

Pozwolę sobie przypomnieć, że ten wątek dotyczy badania urodynamicznego.
Wszelkie inne kwestie proszę dyskutować w wątkach na dany temat. [-o<

PostNapisane: 13 mar 2012 10:14 
Przedszkolak
Przedszkolak

Dzięki Martek za upomnienie ale jak człowiek włączy proces myślowy to trochę może się zagalopować.Przepraszam.

PostNapisane: 06 cze 2012 07:46 
Przedszkolak
Przedszkolak

My robiliśmy urodynamikę w Prokocimiu robił dr.Sulisławski i taki mam opis :pęcherz o zmniejszonej pojemności do wartości 60ml.W trakcie wypełniania skurcze niepohamowane o wartości nieprzekraczającej 30cmH2O.BLHH27cmH2O.Nie czuje wypełniania pęcherza moczowego.
W zaleceniach dostała furagine2*1/4 tab.
Driptane3*1/4tab.
Zoxon1mg3*1/4tab.
Dostałam ten opis przed samym wyjsciem do domu a lekarz powiedział tylko że pęcherz mały.I tyle.A ja nic z tego nie rozumiem. Nic mi więcej nie powiedziano.dodam tylko że Paulinke cewnikuje co 3h

Iwona-mama Magdalenki,Paulinki (RKiW),i Karolinki ur.21.08.2013r.

PostNapisane: 08 cze 2012 07:18 
Przedszkolak
Przedszkolak

Cisza.... [cii]
dziewczyny proszę wypowiedzcie się na na wyżej napisany temat plis.....

Iwona-mama Magdalenki,Paulinki (RKiW),i Karolinki ur.21.08.2013r.

PostNapisane: 08 cze 2012 12:23 
Mistrz
Mistrz

Mamo Paulinki - Twoja córka ma pęcherz neurogenny. Dostała leki regulujące ciśnienie w pęcherzu i poprawiające funkcje zwieraczy i wypieraczy. Leki pomogą też w zwiększeniu pojemności pęcherza.

A. Einstein

Kasia - Mama Poli z RK i W i Hani

Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 18 wrz 2012 08:34 
Noworodek

witam
mam do was pytanie gdzie mozna zrobic to badanie oprócz Ligoty i Warszawy?mamy wykonac to badanie ale na Ligote mam dzwonic dopiero w gudniu bo nie ma miejsc. może wiecie o jakims jeszcze "miejscu" bede wdzięczna za pomoc

PostNapisane: 27 wrz 2012 18:41 
Nastolatek
Nastolatek

jutro mamy urodynamikę, Hubi bierze Vesicare i między cewnikowaniami sam nie sika. W CZD zawsze przed urodynamiką sprawdzają zalegania, czy w związku z tym powinnam odstawić Vesicare jutro i będą sprawdzać te zalegania??? Czy wchodzimy prosto na badanie? Pytam, bo Hubi od niedawna jest cewnikowany i nie wiem jak to badanie wygląda przy cewnikowaniu...

Obrazek

PostNapisane: 27 wrz 2012 20:32 
MODERATOR
MODERATOR

Paulinko,Piotruś co prawda bierze inny lek (driptane),ale nie odstawiamy przed urodynamiką.

PostNapisane: 27 wrz 2012 20:34 
Przedszkolak
Przedszkolak

Paulina my nie odstawiamy Vesicare do badania. Tuż przed badaniem cewnikujemy Kamila. Najlepiej spytaj przed badaniem czy masz cewnikować

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]