Teraz jest 27 sie 2014 12:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Loading

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 982 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lip 2012 09:14 
MODERATOR
MODERATOR

Dr Przybysz przyjmuje tutaj. Wizyta prywatna kosztuje 100zł z USG bioder 150zł. Dr od razu daje skierowanie do przychodni w Otwocku i tam już standardowo kierują na RTG itd.

Ja z Oliwią do dr Przybysza na wizytę prywatną poszłam w Poniedziałek, a we Wtorek rano już byłyśmy na oddziale.

PostNapisane: 22 lip 2012 10:39 
Mistrz
Mistrz

Dr Pietrzak przyjmuje na NFZ w przychodni na ulicy Mlądzkiej
04-157 Warszawa, ul. Mlądzka 27A
tel. 22 613 76 81
fax 22 613 80 19
Godziny otwarcia: Pn.-Pt. 7:30 - 21:00,
Sob. 7:30-13:00 ( jeśli nic się nie zmieniło) - byliśmy u niego w 2011
(październik), obecnie korzystamy z przychodni w Otwocku.
Prywatnie w OLINKU - Centrum Intensywnej Rehabilitacji na ulicy Bobrowieckiej w Warszawie.
Olinek - Centrum Intensywnej Terapii
ul. Bobrowiecka 9
00-728 Warszawa
tel:. 0-22 559 21 37

PostNapisane: 24 lip 2012 23:21 
Przedszkolak
Przedszkolak

Mam pytanie, byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź , czy ktoś wie gdzie aktualnie przyjmuje Czubak w Warszawie, chodzi mi o prywatną konsultację?

PostNapisane: 25 lip 2012 05:19 
Administrator
Administrator

Ludzie, czytajcie wątki, zanim zadacie jakieś pytanie.

ewkah19870417 napisał(a):
ale czy wogole ktos u niego operowal bioderko u dziecka? i naprawde jest taka kwota pieniedzy,dla mnie to bardzo duzo,jestem tylko studentka;/

Dwie strony wstecz znajdziesz odpowiedź.

pikaczg napisał(a):
Mam pytanie, byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź , czy ktoś wie gdzie aktualnie przyjmuje Czubak w Warszawie, chodzi mi o prywatną konsultację?

Zapraszam trzy strony wstecz.

PostNapisane: 26 lip 2012 07:09 
Noworodek

bylismy wczoraj na wizycie u prof Jozwiaka,bylam milo zaskoczona przyjoł nas o pol godziny wczesniej,oczywiscie dlugo z nami rozmawial,ale mial inna diagnoze dla nas niz wczesniejsi ortopedzi,powiedzial ze lewa nozka jest zwichnieta a prawa ma przykurcz i jest w odwiedzeniu i ja tylko rehabilitowac a do lewej operacja,a tamci ze jest odwrotnie ze wlasnie prawa zwichnieta a w lewej jest wszystko ok,mamy jeszcze konsko-szpotawe stopki ale je kazal rozciagac,kazal nam juz odrazu jechac na 26 czerwca i zapisac sie na operacje zgodnie z kolejnoscia i o zgrozo termin mamy na 25.lipca.2016r,a mowil ze najlepiej bedzie jak Wojtek skonczy 3 latka,sama nie wiem co mam o tym myslec jestem zakolowana heh
zamieszalam w tej swojej wypowiedzi

PostNapisane: 28 lip 2012 09:56 
Administrator
Administrator

Mam prośbę jeśli ktoś operował biodro u prof. Sneli, bardzo proszę o kontakt.

PostNapisane: 08 sie 2012 14:00 
Administrator
Administrator

Dziewczyny przeczytałam prawie cały wątek i mam taki mętlik w głowie, powiedzcie mi gdzie najlepiej robią biodra oprócz Poznania.

PostNapisane: 08 sie 2012 17:59 
Noworodek

Proszę o opinie na temat operacji zginaczy i przywodzicieli. Na czym polega,i ogólnie wszystko co możecie na ten temat powiedzieć...
Czy ktoś miał kontakt z doktorem Miludem Shadi? (przyjmuje prywatnie oraz na NFZ w Poznaniu)

PostNapisane: 14 sie 2012 21:11 
Noworodek

Witam. Jeśli chodzi o konsultacje u Prof. Napiontka to trzeba tam dzwonić, bo a nóż się z wolni termin. Mnie się udało, bo po kilku telefonach i wyjaśnieniu sytuacji Pani w rejstracji była tak miła, że gdy zwolnił się termin zadzwoniła do mnie, dzięki czemu zamiast w styczniu byłam wczoraj w gabinecie.

Czy jest tutaj jakiś dorosły, którego operował Profesor?

PostNapisane: 17 lis 2012 23:00 
Przedszkolak
Przedszkolak

Nie wiecie gdzie przyjmuje na NFZ dr Shadi z Poznania? W Poz-Ce-Ro tylko prywatnie

PostNapisane: 15 sty 2013 14:10 
Raczkujący
Raczkujący

Mi biodro robili: dr Tomasz Piontek - http://www.znanylekarz.pl/tomasz-pionte ... eda/poznan oraz prof. Andrzej Szulc. Z tego co pamiętam robili operację we dwoje. Tak ogólnie byłam bardzo zadowolona, pomijając fakt, że ta listwa która jest przy kostkach była za mocno 'wbita' w gips i zrobiła się odleżyna, ale takie awarie w przypadku braku czucia w stopach się zdarzają, więc jakoś im to wybaczyłam. ;) Nie wiem tylko czy dr Piontek dalej operuje na 28 - czerwca czy tylko w Rehasport.

Jeszcze druga sprawa tych odleżyn, bo zauważyłam, że też macie z tym problemy. Jak zaczyna się coś dziać z ranami, odleżynami, jakiekolwiek wycieki to proście lekarzy o wymazy z ran, to naprawdę bardzo ważne! Można wtedy ustalić czy nie ma bakterii, a jak są to dobrać odpowiedni antybiotyk. Ortopedzi troszkę o tym zapominają, skupiają się na 'swoim'. Po za tym w moim przypadku w leczeniu takich babrających się ran (np. gdy nie chciały się goić szwy po wszelkich poprawkach stóp) bardzo pomocna była Neomycyna w aerozolu. Goiło się po niej błyskawicznie.

PostNapisane: 06 lut 2013 18:53 
Noworodek

Witam! Piszę bo potrzebuję informacji na temat szpitali na terenie śląska gdzie wykonywane są operacje zwichniętego bioderka. Dziś lekarz powiedział mi tylko o Poznaniu. Proszę o pomoc.

PostNapisane: 07 lut 2013 10:58 
Mistrz
Mistrz

Katowice-Ligota, Sosnowiec szpital św.Barbary

PostNapisane: 08 lut 2013 14:12 
Przedszkolak
Przedszkolak

Przeczytałam cały wątek,i mam pytanie o dr.Jóźwiaka,czy dane na temat gdzie przyjmuje prywatnie są aktualne i ile kosztuje wizyta?

PostNapisane: 08 lut 2013 17:33 
Niezwykły
Niezwykły

Wizyta w Klinice Grunwaldzkiej w Poznaniu (ul. Grunwaldzka 324 lub Ząbkowicka 4/6) kosztuje 130 złotych :)
Adresy są dwa, ponieważ klinika mieści się w dwóch budynkach, które stoją jeden za drugim, więc obojętne na który się kierujemy. :)

PostNapisane: 08 lut 2013 18:11 
Przedszkolak
Przedszkolak

Dzięki wielkie KajaS,myślę nad zmianą ortopedy,trochę daleko bo my z lubelskiego,ale co się nie robi dla dziecka:)A po waszych opiniach o Jóźwiaku,sądzę że to dobry wybór,zachaczylismy już o Otwock i Snele,wybieramy się do Bobrowskiej,no i właśnie myśleliśmy o dr Jóźwiaku

PostNapisane: 11 lut 2013 15:53 
Niezwykły
Niezwykły

No my też blisko nie mamy, ale warto posłuchać różnych opinii :)

PostNapisane: 17 lut 2013 20:40 
Raczkujący
Raczkujący

Witam. Czy ktoś zna ortopede Grzegorzewskiego z Łodzi? przyjmuje on prywatnie ale zabiegi robi na NFZ. Polecił mi go lekarz rehabilitant mówiąc że zna sie na stopach. Córka ma stopy koślawo-piętowe. Ma wysunięte pięty do tyłu i stojąc na boso łapie równowage bujając sie właśnie na pietach (zresztą w butach tak samo bo szybko je psuje). Chciałam już jechac do Napiontka w Poznaniu ale przeraża mnie cena samej wizyty a co dalej? No i nasz lekarz stwierdził że może on chciec "pomóc na siłe".

PostNapisane: 17 lut 2013 21:35 
Przedszkolak
Przedszkolak

Jeśli chodzi o cenę wizyty to można zrefundować z subkonta. Myślę że nie będzie chciał pomóc na siłę a ważne jest żeby ortopeda był dobry w przeciwnym razie może zrobić więcej krzywdy niż pożytku.

PostNapisane: 19 lut 2013 19:40 
Senior
Senior

Mam pytanie do mam, których dzieci przeszły operacje kręgosłupa i maja implanty. Po jakim czasie od operacji zaczęliscie rehabilitacje taka troche intensywniejszą? Lekarz kazał nam uważać, ale nie wiem co przez to rozumieć, na ile pozwolic podczas rehabilitacji. Przyznam, ze czasem nasz rehabilitant mnie przeraża niektórymi cwiczeniami twierdząc, ze nic złego sie nie stanie w usprawnianiu. Z drugiej zaś strony nie moge nic nie robic bo Młody bez cwiczeń cofnie sie do tyłu ze sprawnością.
Pomóżcie.

PostNapisane: 20 lut 2013 10:12 
Dorosły
Dorosły

Nie wiem jaki rodzaj operacji mieliście, bo Maks ma wstawione dwa pręty tytanowe wzdłuż kręgosłupa i wydłużane troszeczkę co pół roku. Właśnie za miesiąc mamy ten zabieg. Pamiętam, że Maks nie ćwiczył intensywnie przez około pół roku a później to już normalnie. Nam lekarz powiedział, że nie trzeba specjalnie uważać bo nic nie powinno się dziać złego. W sierpniu minie nam 3 lata od operacji i jest wszystko w porządku tak, że nawet nie myślimy o tych prętach tylko raz na 6 miesięcy gdy trzeba podkręcić śrubki.

PostNapisane: 21 lut 2013 16:56 
Senior
Senior

Dziekuje Justyna. My jesteśmy 8 miesięcy po. Młody ma w plecach też 2 pręty tytanowe i 14 śrub potocznie pisząc. Mamy usztywnienie Th6-miednica. Ciecie przez całe plecy praktycznie. Nie mamy podkręcen srubek, bo u nas juz mozna było utsztywnic trwale, kręgosłup sie do tego nadawał.
Ale dzis niespodzianka, zadzwonił do mnie lekarz z Zakopca i wizytę mamy juz za tydzień, bo potem go nie bedzie, więc szybciej sie dowiem to co chcę.

PostNapisane: 21 lut 2013 20:32 
Senior
Senior

My jesteśmy po zabiegu 9 miesięcy. Zaczęliśmy ćwiczyć normalnie po 6 miesiącu. Nie robimy tylko dużych rotacji w obrębie kręgosłupa, chociaż dr Tęsiorowski twierdzi ,że można robić wszystko.

PostNapisane: 21 lut 2013 20:45 
Senior
Senior

Justa napisał(a):
My jesteśmy po zabiegu 9 miesięcy. Zaczęliśmy ćwiczyć normalnie po 6 miesiącu. Nie robimy tylko dużych rotacji w obrębie kręgosłupa, chociaż dr Tęsiorowski twierdzi ,że można robić wszystko.

Hmmm, własciwie 25 lutego bedzie 9 miesiecy. Mogłysmy się minąć w Zakopanem albo spotkać :?: ,chociaż pamietałabym. Nam tez powiedziano, ze można robic wszystko, tylko, ze jak my wyjeżdżalismy stamtąd to przyjechał chłopak 17 letni na reoperacje bo pojawiły sie komplikacje po cwiczeniach. Chłopak równiez z RKiW.

PostNapisane: 22 lut 2013 10:55 
MODERATOR
MODERATOR

Mam pytanie. Tak orientacyjnie chciałabym się dowiedzieć w jakim wieku dziecka są przeprowadzane operacje kręgosłupa takie, o jakich piszecie powyżej? Na ile taka operacja jest ryzykowna? i ile po tej operacji przebywa się w szpitalu?

PostNapisane: 22 lut 2013 11:22 
Senior
Senior

Tu nie chodzi o wiek. Tylko o stopnie skrzywienia, lub jak w naszym przypadku ucisk na narządy wewnętrzne. Ryzyko jest jak zawsze przy operacji kręgosłupa, min. jak nam powiedziano organizm może odrzucić implant. My w szpitalu byliśmy bardzo krótko bo 8 dni, dzień przed zabiegiem i w 7 dobie byliśmy wypisani. Operacja była w CZD w Warszawie.

PostNapisane: 22 lut 2013 14:57 
Senior
Senior

My 3 tygodnie, 2 przed zabiegiem i tydzień po. Ale takie procedury sa w Zakopanem, każdy musi odczekac swoje..Przez te 2 tygodnie robia wszelakie badania.

PostNapisane: 24 lut 2013 12:43 
Raczkujący
Raczkujący

Witajcie. W ostatni czwartek byliśmy na wizycie u ortopedy, który stwierdził,że prawa stópka Wikuni kwalifikuje się do operacji nacięcia ścięgna Achillesa. Bardzo byliśmy zaskoczeni taka decyzją, bo wcześniej pięciu ortopedów twierdziło, że stópki Wikusi nie są złe, są plastyczne i nie potrzebne są żadne interwencje chirurgiczne. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że stan naszych dzieciaczków może się zmieniać, ale wydaję mi się, że operacje wykonuje się w ostateczności. Wiki ma codzienne ćwiczenia, nosi ortezki i stosujemy plastrowanie. Nasza pani rehabilitantka również uważa, że zabieg nie jest wskazany. Przeczytałam cały wątek i zdecydowaliśmy z mężem, że musimy udać się na konsultacje do innych lekarzy. Najbardziej nas zaskoczyło, że pan profesor wyznaczył termin operacji na jutro, czyli w ciągu kilku dni. Nie jest to operacja ratująca życie, więc nie skorzystaliśmy z tego terminu.

W ogóle, to mamy problem z ortopedami. Z Łodzi polecacie doktora Bika. Byliśmy również u niego, ale nie możemy powiedzieć, że to była udana wizyta. Na stópki zalecił obuwie profilaktyczne, a dodatkowo kazał Wikunię pionizować i wsadzać do chodzika. Wiki miała wtedy siedem miesięcy...

Szukamy lekarza ortopedy, do którego będziemy mieć zaufanie. W Matce Polce przerobiliśmy już prawie wszystkich. Podwichnięte bioderka udało nam się uratować, a teraz chcemy poprawić stan stópek.

Dodam, że Wikunia stópkami nie rusza, ale według lekarzy i rehabilitantów, ma duże szanse na chodzenie.

PostNapisane: 26 lut 2013 09:57 
Przedszkolak
Przedszkolak

mamamama napisał(a):
Witajcie. W ostatni czwartek byliśmy na wizycie u ortopedy, który stwierdził,że prawa stópka Wikuni kwalifikuje się do operacji nacięcia ścięgna Achillesa. Bardzo byliśmy zaskoczeni taka decyzją, bo wcześniej pięciu ortopedów twierdziło, że stópki Wikusi nie są złe, są plastyczne i nie potrzebne są żadne interwencje chirurgiczne. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że stan naszych dzieciaczków może się zmieniać, ale wydaję mi się, że operacje wykonuje się w ostateczności. Wiki ma codzienne ćwiczenia, nosi ortezki i stosujemy plastrowanie. Nasza pani rehabilitantka również uważa, że zabieg nie jest wskazany. Przeczytałam cały wątek i zdecydowaliśmy z mężem, że musimy udać się na konsultacje do innych lekarzy. Najbardziej nas zaskoczyło, że pan profesor wyznaczył termin operacji na jutro, czyli w ciągu kilku dni. Nie jest to operacja ratująca życie, więc nie skorzystaliśmy z tego terminu.

W ogóle, to mamy problem z ortopedami. Z Łodzi polecacie doktora Bika. Byliśmy również u niego, ale nie możemy powiedzieć, że to była udana wizyta. Na stópki zalecił obuwie profilaktyczne, a dodatkowo kazał Wikunię pionizować i wsadzać do chodzika. Wiki miała wtedy siedem miesięcy...

Szukamy lekarza ortopedy, do którego będziemy mieć zaufanie. W Matce Polce przerobiliśmy już prawie wszystkich. Podwichnięte bioderka udało nam się uratować, a teraz chcemy poprawić stan stópek.

Dodam, że Wikunia stópkami nie rusza, ale według lekarzy i rehabilitantów, ma duże szanse na chodzenie.

wiesz co ja rozmawiałam z rehabilitantką a zarazem mamą dziecka któremu też chciano podciać ściegno i nie pozwoliła na to lekarzon. teraz pewien ortopeda powiedziął jej ze bardzo dobrze zrobiła, poniewaz jeśli podciągniesz dziecku stópke do jego nogi i bedzei tam kąt 90 stopni wówczas śceigna nie trzeba nacinać ponieważ ono pracuje biernie.

może spróbuj czy da sie tak zrobić i w razie czego skonsultuj sie z innym ortopedą.

PostNapisane: 26 lut 2013 12:57 
Mistrz
Mistrz

w pierwszej kolejności operajcie się na opinii dobrych rehabilitantów...nie lekarzy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 982 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]