Teraz jest 02 paź 2014 16:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Loading

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Urolog
PostNapisane: 08 maja 2005 18:53 
Senior
Senior

Urolog (jeżeli to możliwe, również jeszcze w czasie pobytu w szpitalu) powinien ocenić stan uszkodzenia funkcji pęcherza moczowego (urodynamika pęcherza) oraz stan całego układu moczowego i zadecydować o strategii ochrony nerek dziecka przed ewentualnym uszkodzeniem, ustalić plan wizyt kontrolnych, badań, zadecydować o możliwości wczesnej rehabilitacji pęcherza np. metodą elektrostymulacji Âródło:http://cewa.hosp.torun.pl/informator/poczatek.htm

Tytuł:
PostNapisane: 08 maja 2005 19:07 
Senior
Senior

Kuba jest pod opieką urologa w CZD. Pani dr.Skobejko jest specjalistką w zakresie pęcherzy neurogennych.Wizyty mamy średnio raz na pół roku,teraz nawet za rok ponieważ ciśnienie w pęcherzu się ustabilizowało. Dodam jednak,że pani doktor podała nam numer swojej komórki i służy radą w każdej chwili,w razie potrzeby termin wizyty może ulec przyśpieszeniu. Numer do poradni urologicznej CZD-[022]815-13-58 Numer do pracowni badań urodynamicznych CZD-[022]815-72-90 Podaję też numer rejestracji do poradni urologi cznej DSK w Lublinie-(081)71-85-204 Tutaj polecam panią dr.Ogórek

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2005 17:17 
Przedszkolak
Przedszkolak

Witam, my również jeździliśmy do CZD do dr. Skobejko. Wg. mnie "na szczęście" i stosunkowo szybko zdecydowaliśmy się na innego urologa - dr. Krolla z Poznania. Początkowo wizyty były co 3 miesiące, potem co 1/2 roku, teraz 1 na rok. Kiedyś były Kasy Chorych i musieliśmy mieć promesę do szpitala lub jechać prywatnie. Na szczęscie teraz nie trzeba. Za każdym razem Julka ma wykonywane badanie urodynamicze. Oczywiście z lekarzem jesteśmy w kontakcie komórkowym i mailoiwym, gdyby coś się działo. Dlacyego Zmieniliśmy lekarza: zła diagnoza i wyznaczony termin zabiegu (nie skorzystaliśmy, bo nie trzeba było) oraz ne dostosowanie się do pacjenta (julki)(o mało nie zemdlałam, gdy zobaczyłam jak pielęgniarki i potem lekarz cewnikują julkę (zresztą nie tylko tam w CZD, ale w Krakowie też), uratowało mnie tylko wyjście z sali. Ona ma trochę inne wejście do cewki. dr. Kroll nie miał żadnego problemu nigdy i my rodzice też). Pozdrawiam. Aga.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2005 08:41 
Senior
Senior

Aga dobrze że trafiliście na dobrego specjalistę.My jeździmy do dr.Skobejko i osobiście jestem zadowolona.Tylko raz po pierwszej wizycie konsultowałam Kubę u dr.Paruszkiewicza,info uzyskane w CZD były dla mnie nie wystarczające,tam jest dużo dzieci mało czasu i z tąd chyba skąpe wyjaśnienia.Wyszłam z gabinetu przerażona wizją uszkodzenia nerek.Na drugi dzień pojechałam do pryw.przychodni Urodyn na konsultację.Doktor Paruszkiewicz poświęcił mi prawie godzinę,wyjaśnił na czym polega badanie,jakie są zagrożenia,jak działają leki typu Ditropan i Driptane i co robi się kiedy leczenie jest mało skuteczne i nie można ustabilizować ciśnienia w pecherzu.Odpowiedział na wszystkie pytania.Była to wizyta prywatna,dla zainteresowanych podam namiary: URO-DYN ul. Wiśniowa 36 02-520 W a r s z a w a tel.: (prefix 22) 646 36 77 849 45 44 fax: (prefix 22) 646 36 79 mail:gidian@urodyn.med.pl Dodam jeszcze,że w ubiegłym tygodniu wspomniałam o tej ubiegłorocznej wizycie naszej nefrolog,powiedziała,że dr.Paruszkiewicz jest niewątpliwie najlepszym specjalistą w Polsce.Nie wiem tylko czy przyjmuje gdzieś z ramienia NFZ.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2005 16:27 
Senior
Senior

Ja jestem zadowolona z dr.Skobejko. Przez pewien czas niepotrzebnie chciała robić operację ale nie naciskała gdy my oponowaliśmy. W tej chwili przyjmuje również prywatnie na Ursynowie rzut beretem od nas więc wygodnie i tam mozna zrobić urodynamikę NZOZ "MEDIKUS" SP. Z O.O. PRZYCHODNIA UROLOGICZNO-GINEKOLOGICZNA Ursynów , ul. Dembowskiego 2 Tel. 0-22 643-67-25 Odwiedziny u ginekologa nie są obowiązkowe :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2005 22:44 
Przedszkolak
Przedszkolak

może zatem tylko my mieliśmy takiego pecha. Zapomniałam dodać że byliśmy również w Łodzi CZMP. Byłam zadowolona. Mimo to wybraliśmy Poznań. Mąż ma tam rodzinę i zawsze jest "przy okazji". Poza tym rzeczywiście z dr. Krolla jestem bardzo zadowolona. W lipcu jedziemy na video, oczywiście do niego do szpitala.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2005 23:14 
Senior
Senior

My leczymy sie juz kilka lat u doktora Paruszkiewicza i niestety obecnie przyjmuje tylko prywatnie i robi tylko urodynamikę.Byliśmy u doktor Skobejko i kolejna wizyta z badaniem dopiero w przyszłym roku, tak więc udam się do Białegostoku do DSK, a potem wyniki skonsultuje u Paruszkiewicza.

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005 21:00 
Mistrz
Mistrz

Ja również jadę w lipcu do doktora Krolla na badnie video . Jak narazie od wizyty u niego odpukać,koniec z bakteriami w moczu. Na to badanie jedziemy na ul.Szpitalną Wcześniej byliśmy na ul.28 Czerwca 1956r. 135/147 wejście g. Gdzie przyjął nas na skierowanie ,a badanie urodynamicznie zrobił nam od ręki odpłatnie 200zł i tak wszystko wyjaśnił, że wkońcu wszystko rozumiem co jest z pęcherzem Sebusia.Zdecydowanie się opłacało. :D

Tytuł:
PostNapisane: 02 cze 2005 00:31 
Noworodek

My również jesteśmy pod opieką dr Skobejko. Ona przyjmuje prywatnie jeszcze w jednym miejscu. LECZNICA "MAG" UL. NARBUTTA 29 R. WISNIOWEJ WARSZAWA TEL: 849 51 14, 848 74 45

Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2005 01:40 
Nastolatek
Nastolatek

Zastanawiam się gdzie ulokowac dr Leśniak. Tu chyba bedzie dobre miejsce. Dr Lesniak prowadzi poradnię Wad Dysraficznych w ICZMP w Łodzi. Czyli leczy pęcherze neurogenne, poroblemy z kupaniem itd. Jesteśmy u niej od samego początku i jesteśmy zadowoleni. Ważne jest to, iż nie działa według schematów tylko potrzeb dziecka. Nie wprowadza na siłę leków czy cewnikowania. Badanie urodynamiczne monitoruje sama i rzetelnie tłumaczy co się dzieje. Niemal przy każdej wizycie USG układu moczowego z oceną zalegan po mikcji. Telefonicznie ustala plan działania w razie jakiegoś nagłego problemu. I co najważniejsze w dzisiejszych czasach-wszystko to na fundusz czyli jakoby za friko. Aha jeszcze dwie kwestie. Pani dr nie bardzo wierzy efekty jakie może dać elektrostymulacja pechęrza. A drugie to to, iż metodę ucznia "siusiania brzuszkiem" traktuje jako równie ważną jak cewnikowanie. Tylko oczywiście musza być spewnione pewne warunki i trzeba się tej metody niestety mozolnie uczyć.

Tytuł:
PostNapisane: 02 sie 2005 15:02 
Administrator
Administrator

dr Paweł Kroll przyjmuje w Poznaniu * ul. 28 Czerwca 1956 (przychodnia przykliniczna); tel. 0-61 831 02 03 tu przyjmuje na kasę, jednak mimo że mieliśmy skierowanie, to za badanie urodynamiczne musieliśmy zapłacić * ul. Ozimina 16 (gabinet prywatny) nr tel. kom. 501 069 396

Tytuł:
PostNapisane: 07 wrz 2005 15:42 
Administrator
Administrator

Reniu! To może tak jeszcze konkretne namiary na dr Leśniak? Plissss...

Tytuł:
PostNapisane: 07 wrz 2005 15:57 
ja dzięki martek bedę sie leczyc w Poznaniu martek jeszcze raz wielkie dzieki

Tytuł:
PostNapisane: 07 wrz 2005 15:58 
Mistrz
Mistrz

To ja wrzucę: Poradnia Wad Dysraficznych przy Instytucie Centrum Zrowia Matki Polki Łódź, ul. Rzgowska 281/289 przyjmuje dr Danuta Leśniak od 9.30 do 13.00 tel. (0-42) 271 16 77 O ile mi wiadomo, nie prowadzi praktyki prywatnej.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2005 01:05 
Mistrz
Mistrz

znamy wszystkich urologów,których nazwiska tutaj podano,zdecydowanie naj.spec.od pęcherzy neurogennych jest dr Skobejko,dr Paruszkiewicz, dr Piechuta (ostatni także wideourodynamika i elektrostymulacja)

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2005 02:03 
Administrator
Administrator

mama napisał(a):
dr Piechuta
Może przybliżysz nam osobę tego lekarza...? Myślę, że nie tylko ja nie wiem, kto zacz ;) .

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2005 23:17 
Mistrz
Mistrz

dr. n. med. Leszek Piechuta - Dziecięcy Szpital Kliniczny Klinika Pediatrii i Nefrologii -przystępny,rzeczowy,kompetentny. Poradnia urologiczna DSK w Lublinie-(081)71-85-204

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005 11:19 
Dorosły
Dorosły

Witam... chodze z Igorem do dr.Koszutskiego w CZMiD w Katowicach... Powiem szczerze, że mam ostatnio duże wątpliwości. Właściwie nie wiem jak powinna wyglądać wizyta u tego rodzaju specjalisty...? Nasze spotkania z tym lekarzem zaczęły się od badania urodynamicznego, wtedy p. dr. wyjaśnił na czym polega spastyczny pęcherz Igora, zalecił cewnikowanie i powiedział, że w wieku ok.10 lat powiększymy operacyjnie pęcherz i Igor będzie mógł chodzić bez pieluchy... Kolejne wizyty ograniczają się do wypisania wniosku na cewniki i pytania czy Igor przyjmuje leki... Na moje pytanie o zmianę żelu do cewnikowania na coś co mniej wysusza śluzówkę, usłyszałam, że może to być nawet zwykła parafina ponieważ Igor nie ma w "śiusiku":) czucia... ale czy to możliwe skoro ma wzwód... Powiem szczerze, że odnoszę wrażenie, że owy lekarz nie przyjmuje możliwości odejścia od schematu tzn: pęcherz spastyczny, więc może być tylko tak i tak, a pęcherz wiotki to tak i tak... no wydaje mi się że każdy przypadek jest inny i nie można ich tak sztywno klasyfikować... Opowiedzcie mi proszę o swoich doświadczeniach...

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005 11:27 
Administrator
Administrator

Olga25 napisał(a):
Kolejne wizyty ograniczają się do wypisania wniosku na cewniki
Olgo, po co jeździsz aż do Katowic po wniosek? Niechaj pan doktor wypisze Ci zaświadczenie dla lekarza pierwszego kontaktu i to on wtedy będzie Ci wypisywał i wnioski na cewniki i recepty na leki. A pana doktora zmieniłabym będąc na Twoim miejscu, bo po co mi taki, który traktuje pacjentów schematycznie, nie odpowiadając na moje watpliwości... Powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005 11:30 
Dorosły
Dorosły

Powiem szczerze, że nie jeżdże po wniosek specjalnie, lekarz wyznacza nam termin wizyty co trzy miesiące i zawsze jadę z nadzieją, że może czegoś nowego się dowiem. Nie wiem jak to powinno wyglądać, ale zastanawia mnie fakt, że owy lekarz ani razu osobiście w żaden sposób nie badał Igora...

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005 12:14 
Mistrz
Mistrz

Olga, to szybciutko zapisujcie się dr Lesniak - Łódź masz blisko ;) . Skoro Wasz doktor nawet dziecka nie zabadał??? :shock: To on nie ma pojęcia o pęcherzach. A dziwi mnie, to odhaczanie co 3 miesiące - to zupełnie bez sensu.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005 13:05 
Mistrz
Mistrz

Martek napisał(a):
Niechaj pan doktor wypisze Ci zaświadczenie dla lekarza pierwszego kontaktu i to on wtedy będzie Ci wypisywał i wnioski na cewniki i recepty na leki.
Ja bez takiego zaświadczenie biorę recepty i cewniki od mojego pediatry.Marta,tak jest u Was?
Martuś napisał(a):
A dziwi mnie, to odhaczanie co 3 miesiące - to zupełnie bez sensu.
Do urologa jeźdżę co pół roku na urodynamikę.Teraz mamy badanie w styczniu.

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005 13:20 
Administrator
Administrator

Kasiu, właśnie tak u nas jest. Na pierwszej wizycie urolog wręczyła nam zaświadczenie stwierdzające co Asi jest i odesłała do pediatry. Myślałam więc, że takie zwyczaje są wszędzie. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 01 lis 2005 23:21 
Mistrz
Mistrz

Kasia my załatwialiśmy cewniki dokładnie tak jak pisze Martek. A przeciez Ty także nalezysz do tego co ja oddziału NFZ. Chodzi o to, że do pierwszego wypisania cewników potrzebne jest zaświadczenie takie, jak wspomniane wyżej( czyli stwierdzenie pęcherza neurogennego, koniecznosci cewnikowania itp.) a następne wypisywanie juz u rodzinnego czy pediatry - bez nowych zaświadczeń.. U nas po badaniu UDO urolog zaraz SAM wypisał zaświadczenie - nawet wtedy nie wiedzialam, że jest potrzebne (Antoszewski) a i nefrolog później także pytał, czy takowe mamy, bo może nam wypisać.

Tytuł:
PostNapisane: 01 lis 2005 23:35 
Mistrz
Mistrz

Mnie dr Zimoń powiedział,żeby nie przyjeżdżać specjalnie po cewniki i żeby wypisał pediatra,ale o zaświadczeniu nie mówił,dr Antoszewski też.Biorę tak od dawna.

Tytuł:
PostNapisane: 01 lis 2005 23:39 
Senior
Senior

My również nigdy nie potrzebowaliśmy zaświadczenia.

Tytuł:
PostNapisane: 01 lis 2005 23:48 
Mistrz
Mistrz

Ten nefrolog ,o którym wspominam, to własnie Zimoń. I ma rację,
Cytuj:
żeby nie przyjeżdżać specjalnie po cewniki
jednak to zaświadczenie nie wiąże się z przyjazdem do Szczecina po cewniki. My co prawda tam jeździmy, aby je kupic, ALE wypisuje karte zaopatrzenia nasz rodzinny. Zaopatrujemy sie w Szczecinie, bo w naszej "mieścinie" i okolicznych miastach nie sprzedają tego, do Koszalina co prawda blizej, ale nie "po drodze". Czy nie mylisz Kasiu właśnie karty zaopatrzenia z tym pierwszym zaświadczeniem?

Tytuł:
PostNapisane: 02 lis 2005 00:00 
Mistrz
Mistrz

Renata napisał(a):
Czy nie mylisz Kasiu właśnie karty zaopatrzenia z tym pierwszym zaświadczeniem?
Przecież nie o karcie rozmawiamy tylko o zaświadczeniu do pediatry.Ja o takowym dowiedziałam się od Martek,tutaj.Nikt mi nic takiego nie proponował. teraz do szczecina jeżdż też tylko po cewniki,a kartę wypełnia mój pediatra.Teraz chciałabym wziąść na trzy miesiące.Chyba można tak?

Tytuł:
PostNapisane: 02 lis 2005 00:11 
Mistrz
Mistrz

Teraz Kasiu, to możesz wziąść na listopad i grudzień - chyba, że wasza karta zaopatrzenia jest ważna do lutego 2006.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 02 lis 2005 00:19 
Mistrz
Mistrz

Ważna jest do października,bo tamtą zgubiliśmy i nam nową wyrobili.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]