Witajcie

Zapraszamy nowych użytkowników Krainy do napisania paru słów o sobie

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Marlena1978
Noworodek

Witajcie

#1 Post autor: Marlena1978 » 19 cze 2015 10:32

Witam całą rodzinkę forumową. Jestem mamą Paulinki która urodziła się z wodogłowiem. Było to przeszło 18 lat temu ;-)
Nie uprzedzał mnie nikt o możliwości urodzenia chorego dziecka. Choroba córki była dla mnie zaskoczeniem. Paulinka urodziła się dwa tygodnie przed czasem. Podczas porodu żaden z lekarzy nie wspominał o jakich kol wiek komplikacjach. Nawet kiedy pojawiła się już na świecie lekarze niczego nie potrafili mi powiedzieć.
Mając 19 lat i nie wiele wiedząc o świecie wyszłam po dwóch dniach na własne żądanie. Po kilku dniach przyjechał lekarz pediatra. Tak samo jak poprzednicy nic nie powiedział.... poprosiłam tylko o skierowanie do szpitala specjalistycznego na badania ze względu na dość wypukłe ciemiączko.
Po konsultacji z poradnią w tymże szpitalu,umówiliśmy się na wizytę. Będąc na tych badaniach pierwszy raz usłyszałam o wodogłowiu. Lekarz do którego trafiliśmy to prawdziwy anioł :)
Zabrał córkę na oddział a nam powoli i ze zrozumieniem wszystko wytłumaczył. To od niego dowiedziałam się o wszystkim. Po kilku tygodniach córka miała operację wszczepienia zastawki.
Pozostała przez wiele lat pod opieką tej poradni i szpitala. Do tego poradnia oceny rozwoju i okulista.
Kiedy miała 6 lat lekarz prowadzący doktor Waligórski wyjechał. Trafiliśmy na innego,który stwierdził,że córka "raczej" do szkoły normalnej nie pójdzie i mam zacząć szukać specjalnych ośrodków. Gdzie dziecko moje w tym czasie uczęszczała już do przedszkola od przeszło pół roku. Nie podobał mi się ten lekarz ze swoim obojętnym podejściem do pacjentów i opiekunów. Musieliśmy poszukać innego specjalisty. Po radzie innego lekarza trafiliśmy do Poznania na ul.Szpitalną. Do doktora Strzyżewskiego. Najlepszego lekarza na świecie :D
Do grudnia Paulinka mogła liczyć na opiekę tego szpitala a teraz kiedy skończyła 18 lat czas było poszukać innego lekarza. Niestety.
Przez te wszystkie lata kilka razy trafiała do szpitala z podejrzeniem dysfunkcji zastawki czy innymi problemami. Ale nigdy więcej już nie potrzebowała zmiany zastawki czy nawet zabiegu. Kontrole u neurologa są teraz co pół roku. Okulista co trzy miesiące.
Neurochirurga -dobrego poszukuję nadal.
Zawsze pytam skąd wzięło się wodogłowie u mojej córki? nikt nigdy nie potrafił odpowiedzieć mi na to pytanie.
Paulinka kończy obecnie trzecią klasę technikum z dobrymi wynikami w szkole. Nie jest na żadnych specjalnych warunkach. Nie ćwiczy tylko na lekcjach w-f.
Z jej zdrowiem jest teraz tak jakby nigdy nie byłą chora. Chociaż bywają dni kiedy bardzo reaguje na zmianę pogody... bóle głowy i zawroty. Po wszystkich badaniach neurolog twierdzi że to meteopatka po prostu.
Chciałam podzielić się z Wami tą moją historią i przedstawić się. :)
Marlena
Mama 18 letniej Pauli... wodogłowie

Awatar użytkownika
tomek260587
MODERATOR
MODERATOR
Kontakt:

Re: Witajcie

#2 Post autor: tomek260587 » 19 cze 2015 17:47

Witam serdecznie na Forum :)

Marlena1978
Noworodek

#3 Post autor: Marlena1978 » 19 cze 2015 19:13

Cieszę się,że nareszcie znalazłam takie forum i mogę poczytać to wszystko :-)
Pozdrawiam.

ewelcia85p
Raczkujący
Raczkujący

#4 Post autor: ewelcia85p » 20 cze 2015 16:12

Witam i dziekuje za ten wpis. Bardzo lubie czytac takie pozytywne historie bo daja mi nadzieje ze u nas tez tak bedzie. Pozdrawiam

Marlena1978
Noworodek

#5 Post autor: Marlena1978 » 20 cze 2015 23:21

Pewnie że będzie. My kobiety musimy w to wierzyć. Ja staram się pokazać innym że dałam radę. Mimo wszystko i często pod górkę...
Mnie nikt nie umiał wytłumaczyć i podnieść na duchu. A szkoda bo często by się przydało. Teraz ja staram się pomóc,jak mogę innym.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :-)

beata mama amelki
Dorosły
Dorosły

#6 Post autor: beata mama amelki » 22 cze 2015 13:22

Powiedz mi proszę dlaczego nie ćwiczy na w-f ?
Bóg obdarza niezwykłych rodziców wyjątkowymi dziećmi

Amelka już prawie 14 lat -BTM niezłowśliwy nowotwór mózgu

Marlena1978
Noworodek

#7 Post autor: Marlena1978 » 22 cze 2015 19:55

Neurolog zawsze powtarzała że lekkie ćwiczenia takie jak przy rehabilitacji są w porządku ale wyścigi i biegi to nie jest wskazane. Gdyby nauczyciel podejmował na lekcji aerobik to Paula cwiczylaby na pewno ale oni wolą gry zespołowe i biegi.
Musialabym nauczyć nauczyciela w-f co może a czego nie a nie miałam nerwów do tego,bo kilka razy uslyszalam że skoro tak chcę to trzeba indywidualny tok nauczania załatwić dla córki....

beata mama amelki
Dorosły
Dorosły

#8 Post autor: beata mama amelki » 23 cze 2015 10:51

Marlena1978 pisze:Neurolog zawsze powtarzała że lekkie ćwiczenia takie jak przy rehabilitacji są w porządku ale wyścigi i biegi to nie jest wskazane. Gdyby nauczyciel podejmował na lekcji aerobik to Paula cwiczylaby na pewno ale oni wolą gry zespołowe i biegi.
Musialabym nauczyć nauczyciela w-f co może a czego nie a nie miałam nerwów do tego,bo kilka razy uslyszalam że skoro tak chcę to trzeba indywidualny tok nauczania załatwić dla córki....
Napisz mi proszę kochana czy mówiła dlaczego? Tak dopytuję gdyż moja córka nie uprawia tylko sportów kontaktowych, a biega i to na długie dystanse. Ma nawet jakieś sukcesy.
Po raz pierwszy w tym roku- lekarz , u którego pojawiliśmy się z innej przyczyny był trochę zdziwiony, że ona tak biega. Powiedział też , żeby co najwyżej spacerowała co ja potraktowałam z przymrużeniem oka. Boję się , że niechcący coś tam przegapię 8)

Marlena1978
Noworodek

#9 Post autor: Marlena1978 » 23 cze 2015 13:12

Kiedyś dopytywalam o co w tym chodzi. Wytlumaczyla mi że to konkretnie związane jest z ciśnieniem wewnątrz czaszkowym. Moja Paulina miała zawsze odrobinę podwyższone ciśnienie krwi. Bez potrzeby leczenia ale kontrolować zawsze musieliśmy.
Okulista do którego w tym czasie chodzilismy też odradzał z tych samych względów.
Jeśli u Twojej córki z tym jest ok to pewnie nie ma problemu z bieganiem. Chociaż kilka osób z którymi pisalam kiedyś,ich dzieci też nie ćwiczyły.

beata mama amelki
Dorosły
Dorosły

#10 Post autor: beata mama amelki » 26 cze 2015 12:41

teraz mam ziarno niepokoju, muszę popytać jakiegoś mądrego lekarza czy Ama może jednak biegać

Marlena1978
Noworodek

#11 Post autor: Marlena1978 » 27 cze 2015 18:26

Może na przykład w jej przypadku nie ma przeciw wskazań. Nie martw się na zapas.

sargall
Noworodek

#12 Post autor: sargall » 21 lip 2015 18:05

Cześć:) Jestem Małgosia, pochodzę z Mazowsza. Mam 24 lata. Mam nadzieję że ciepło mnie przyjmiecie na tym forum.

Marlena1978
Noworodek

#13 Post autor: Marlena1978 » 21 lip 2015 20:29

Cześć Małgosia. Pozdrawiam.
Pewnie że ciepło Cię przyjmiemy bo to bardzo miłe miejsce :-)

Awatar użytkownika
tomek260587
MODERATOR
MODERATOR
Kontakt:

#14 Post autor: tomek260587 » 21 lip 2015 21:44

Zachęcam Cię Gosiu do stworzenia swojego własnego tematu w tym wątku :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas się przedstawić”