Urolog

Nasze opinie, porady, doświadczenia na temat szpitali, ośrodków zdrowia, lekarzy specjalistów...

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ewa
Senior
Senior
Kontakt:

Urolog

#1 Post autor: Ewa » 08 maja 2005 18:53

Urolog (jeżeli to możliwe, również jeszcze w czasie pobytu w szpitalu) powinien ocenić stan uszkodzenia funkcji pęcherza moczowego (urodynamika pęcherza) oraz stan całego układu moczowego i zadecydować o strategii ochrony nerek dziecka przed ewentualnym uszkodzeniem, ustalić plan wizyt kontrolnych, badań, zadecydować o możliwości wczesnej rehabilitacji pęcherza np. metodą elektrostymulacji Âródło:http://cewa.hosp.torun.pl/informator/poczatek.htm
Ewa mama Kuby 9 lat RKiW i Kasi 14 lat
http://www.kubaostasz.pl/

Awatar użytkownika
Ewa
Senior
Senior
Kontakt:

#2 Post autor: Ewa » 08 maja 2005 19:07

Kuba jest pod opieką urologa w CZD. Pani dr.Skobejko jest specjalistką w zakresie pęcherzy neurogennych.Wizyty mamy średnio raz na pół roku,teraz nawet za rok ponieważ ciśnienie w pęcherzu się ustabilizowało. Dodam jednak,że pani doktor podała nam numer swojej komórki i służy radą w każdej chwili,w razie potrzeby termin wizyty może ulec przyśpieszeniu. Numer do poradni urologicznej CZD-[022]815-13-58 Numer do pracowni badań urodynamicznych CZD-[022]815-72-90 Podaję też numer rejestracji do poradni urologi cznej DSK w Lublinie-(081)71-85-204 Tutaj polecam panią dr.Ogórek

Awatar użytkownika
aga_76
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#3 Post autor: aga_76 » 18 maja 2005 17:17

Witam, my również jeździliśmy do CZD do dr. Skobejko. Wg. mnie "na szczęście" i stosunkowo szybko zdecydowaliśmy się na innego urologa - dr. Krolla z Poznania. Początkowo wizyty były co 3 miesiące, potem co 1/2 roku, teraz 1 na rok. Kiedyś były Kasy Chorych i musieliśmy mieć promesę do szpitala lub jechać prywatnie. Na szczęscie teraz nie trzeba. Za każdym razem Julka ma wykonywane badanie urodynamicze. Oczywiście z lekarzem jesteśmy w kontakcie komórkowym i mailoiwym, gdyby coś się działo. Dlacyego Zmieniliśmy lekarza: zła diagnoza i wyznaczony termin zabiegu (nie skorzystaliśmy, bo nie trzeba było) oraz ne dostosowanie się do pacjenta (julki)(o mało nie zemdlałam, gdy zobaczyłam jak pielęgniarki i potem lekarz cewnikują julkę (zresztą nie tylko tam w CZD, ale w Krakowie też), uratowało mnie tylko wyjście z sali. Ona ma trochę inne wejście do cewki. dr. Kroll nie miał żadnego problemu nigdy i my rodzice też). Pozdrawiam. Aga.

Awatar użytkownika
Ewa
Senior
Senior
Kontakt:

#4 Post autor: Ewa » 19 maja 2005 08:41

Aga dobrze że trafiliście na dobrego specjalistę.My jeździmy do dr.Skobejko i osobiście jestem zadowolona.Tylko raz po pierwszej wizycie konsultowałam Kubę u dr.Paruszkiewicza,info uzyskane w CZD były dla mnie nie wystarczające,tam jest dużo dzieci mało czasu i z tąd chyba skąpe wyjaśnienia.Wyszłam z gabinetu przerażona wizją uszkodzenia nerek.Na drugi dzień pojechałam do pryw.przychodni Urodyn na konsultację.Doktor Paruszkiewicz poświęcił mi prawie godzinę,wyjaśnił na czym polega badanie,jakie są zagrożenia,jak działają leki typu Ditropan i Driptane i co robi się kiedy leczenie jest mało skuteczne i nie można ustabilizować ciśnienia w pecherzu.Odpowiedział na wszystkie pytania.Była to wizyta prywatna,dla zainteresowanych podam namiary: URO-DYN ul. Wiśniowa 36 02-520 W a r s z a w a tel.: (prefix 22) 646 36 77 849 45 44 fax: (prefix 22) 646 36 79 mail:gidian@urodyn.med.pl Dodam jeszcze,że w ubiegłym tygodniu wspomniałam o tej ubiegłorocznej wizycie naszej nefrolog,powiedziała,że dr.Paruszkiewicz jest niewątpliwie najlepszym specjalistą w Polsce.Nie wiem tylko czy przyjmuje gdzieś z ramienia NFZ.

Awatar użytkownika
tarba
Senior
Senior
Kontakt:

#5 Post autor: tarba » 19 maja 2005 16:27

Ja jestem zadowolona z dr.Skobejko. Przez pewien czas niepotrzebnie chciała robić operację ale nie naciskała gdy my oponowaliśmy. W tej chwili przyjmuje również prywatnie na Ursynowie rzut beretem od nas więc wygodnie i tam mozna zrobić urodynamikę NZOZ "MEDIKUS" SP. Z O.O. PRZYCHODNIA UROLOGICZNO-GINEKOLOGICZNA Ursynów , ul. Dembowskiego 2 Tel. 0-22 643-67-25 Odwiedziny u ginekologa nie są obowiązkowe :wink:

Awatar użytkownika
aga_76
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#6 Post autor: aga_76 » 19 maja 2005 22:44

może zatem tylko my mieliśmy takiego pecha. Zapomniałam dodać że byliśmy również w Łodzi CZMP. Byłam zadowolona. Mimo to wybraliśmy Poznań. Mąż ma tam rodzinę i zawsze jest "przy okazji". Poza tym rzeczywiście z dr. Krolla jestem bardzo zadowolona. W lipcu jedziemy na video, oczywiście do niego do szpitala.

Awatar użytkownika
dorota1
Senior
Senior

#7 Post autor: dorota1 » 19 maja 2005 23:14

My leczymy sie juz kilka lat u doktora Paruszkiewicza i niestety obecnie przyjmuje tylko prywatnie i robi tylko urodynamikę.Byliśmy u doktor Skobejko i kolejna wizyta z badaniem dopiero w przyszłym roku, tak więc udam się do Białegostoku do DSK, a potem wyniki skonsultuje u Paruszkiewicza.

Awatar użytkownika
agulinek80
Mistrz
Mistrz

#8 Post autor: agulinek80 » 23 maja 2005 21:00

Ja również jadę w lipcu do doktora Krolla na badnie video . Jak narazie od wizyty u niego odpukać,koniec z bakteriami w moczu. Na to badanie jedziemy na ul.Szpitalną Wcześniej byliśmy na ul.28 Czerwca 1956r. 135/147 wejście g. Gdzie przyjął nas na skierowanie ,a badanie urodynamicznie zrobił nam od ręki odpłatnie 200zł i tak wszystko wyjaśnił, że wkońcu wszystko rozumiem co jest z pęcherzem Sebusia.Zdecydowanie się opłacało. :D
Sebastianek ma 8 lat. RiW

katasia
Noworodek
Kontakt:

#9 Post autor: katasia » 02 cze 2005 00:31

My również jesteśmy pod opieką dr Skobejko. Ona przyjmuje prywatnie jeszcze w jednym miejscu. LECZNICA "MAG" UL. NARBUTTA 29 R. WISNIOWEJ WARSZAWA TEL: 849 51 14, 848 74 45
Kaśka, mama 4 letniej Julci

Awatar użytkownika
RiO
Nastolatek
Nastolatek

#10 Post autor: RiO » 30 lip 2005 01:40

Zastanawiam się gdzie ulokowac dr Leśniak. Tu chyba bedzie dobre miejsce. Dr Lesniak prowadzi poradnię Wad Dysraficznych w ICZMP w Łodzi. Czyli leczy pęcherze neurogenne, poroblemy z kupaniem itd. Jesteśmy u niej od samego początku i jesteśmy zadowoleni. Ważne jest to, iż nie działa według schematów tylko potrzeb dziecka. Nie wprowadza na siłę leków czy cewnikowania. Badanie urodynamiczne monitoruje sama i rzetelnie tłumaczy co się dzieje. Niemal przy każdej wizycie USG układu moczowego z oceną zalegan po mikcji. Telefonicznie ustala plan działania w razie jakiegoś nagłego problemu. I co najważniejsze w dzisiejszych czasach-wszystko to na fundusz czyli jakoby za friko. Aha jeszcze dwie kwestie. Pani dr nie bardzo wierzy efekty jakie może dać elektrostymulacja pechęrza. A drugie to to, iż metodę ucznia "siusiania brzuszkiem" traktuje jako równie ważną jak cewnikowanie. Tylko oczywiście musza być spewnione pewne warunki i trzeba się tej metody niestety mozolnie uczyć.
RiO-czyli Renata i Olek już lat 11 RiW

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#11 Post autor: Martek » 02 sie 2005 15:02

dr Paweł Kroll przyjmuje w Poznaniu * ul. 28 Czerwca 1956 (przychodnia przykliniczna); tel. 0-61 831 02 03 tu przyjmuje na kasę, jednak mimo że mieliśmy skierowanie, to za badanie urodynamiczne musieliśmy zapłacić * ul. Ozimina 16 (gabinet prywatny) nr tel. kom. 501 069 396
Pozdrawiam serdecznie-Marta
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#12 Post autor: Martek » 07 wrz 2005 15:42

Reniu! To może tak jeszcze konkretne namiary na dr Leśniak? Plissss...
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Paulinka1985

#13 Post autor: Paulinka1985 » 07 wrz 2005 15:57

ja dzięki martek bedę sie leczyc w Poznaniu martek jeszcze raz wielkie dzieki

Awatar użytkownika
Martuś
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#14 Post autor: Martuś » 07 wrz 2005 15:58

To ja wrzucę: Poradnia Wad Dysraficznych przy Instytucie Centrum Zrowia Matki Polki Łódź, ul. Rzgowska 281/289 przyjmuje dr Danuta Leśniak od 9.30 do 13.00 tel. (0-42) 271 16 77 O ile mi wiadomo, nie prowadzi praktyki prywatnej.
Mama Dominiki - RK

Obrazek

mama
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#15 Post autor: mama » 10 wrz 2005 01:05

znamy wszystkich urologów,których nazwiska tutaj podano,zdecydowanie naj.spec.od pęcherzy neurogennych jest dr Skobejko,dr Paruszkiewicz, dr Piechuta (ostatni także wideourodynamika i elektrostymulacja)
"Pomóż mi, a zrobię to sam" M. Montessori

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#16 Post autor: Martek » 10 wrz 2005 02:03

mama pisze:dr Piechuta
Może przybliżysz nam osobę tego lekarza...? Myślę, że nie tylko ja nie wiem, kto zacz ;) .
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

mama
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#17 Post autor: mama » 10 wrz 2005 23:17

dr. n. med. Leszek Piechuta - Dziecięcy Szpital Kliniczny Klinika Pediatrii i Nefrologii -przystępny,rzeczowy,kompetentny. Poradnia urologiczna DSK w Lublinie-(081)71-85-204
"Pomóż mi, a zrobię to sam" M. Montessori

Awatar użytkownika
Olga25
Dorosły
Dorosły
Kontakt:

#18 Post autor: Olga25 » 31 paź 2005 11:19

Witam... chodze z Igorem do dr.Koszutskiego w CZMiD w Katowicach... Powiem szczerze, że mam ostatnio duże wątpliwości. Właściwie nie wiem jak powinna wyglądać wizyta u tego rodzaju specjalisty...? Nasze spotkania z tym lekarzem zaczęły się od badania urodynamicznego, wtedy p. dr. wyjaśnił na czym polega spastyczny pęcherz Igora, zalecił cewnikowanie i powiedział, że w wieku ok.10 lat powiększymy operacyjnie pęcherz i Igor będzie mógł chodzić bez pieluchy... Kolejne wizyty ograniczają się do wypisania wniosku na cewniki i pytania czy Igor przyjmuje leki... Na moje pytanie o zmianę żelu do cewnikowania na coś co mniej wysusza śluzówkę, usłyszałam, że może to być nawet zwykła parafina ponieważ Igor nie ma w "śiusiku":) czucia... ale czy to możliwe skoro ma wzwód... Powiem szczerze, że odnoszę wrażenie, że owy lekarz nie przyjmuje możliwości odejścia od schematu tzn: pęcherz spastyczny, więc może być tylko tak i tak, a pęcherz wiotki to tak i tak... no wydaje mi się że każdy przypadek jest inny i nie można ich tak sztywno klasyfikować... Opowiedzcie mi proszę o swoich doświadczeniach...
Ola, mama Igora z RiW i Leona

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#19 Post autor: Martek » 31 paź 2005 11:27

Olga25 pisze:Kolejne wizyty ograniczają się do wypisania wniosku na cewniki
Olgo, po co jeździsz aż do Katowic po wniosek? Niechaj pan doktor wypisze Ci zaświadczenie dla lekarza pierwszego kontaktu i to on wtedy będzie Ci wypisywał i wnioski na cewniki i recepty na leki. A pana doktora zmieniłabym będąc na Twoim miejscu, bo po co mi taki, który traktuje pacjentów schematycznie, nie odpowiadając na moje watpliwości... Powodzenia.
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Awatar użytkownika
Olga25
Dorosły
Dorosły
Kontakt:

#20 Post autor: Olga25 » 31 paź 2005 11:30

Powiem szczerze, że nie jeżdże po wniosek specjalnie, lekarz wyznacza nam termin wizyty co trzy miesiące i zawsze jadę z nadzieją, że może czegoś nowego się dowiem. Nie wiem jak to powinno wyglądać, ale zastanawia mnie fakt, że owy lekarz ani razu osobiście w żaden sposób nie badał Igora...
Ola, mama Igora z RiW i Leona

Awatar użytkownika
Martuś
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#21 Post autor: Martuś » 31 paź 2005 12:14

Olga, to szybciutko zapisujcie się dr Lesniak - Łódź masz blisko ;) . Skoro Wasz doktor nawet dziecka nie zabadał??? :shock: To on nie ma pojęcia o pęcherzach. A dziwi mnie, to odhaczanie co 3 miesiące - to zupełnie bez sensu.
Mama Dominiki - RK

Obrazek

Kasia
Mistrz
Mistrz

#22 Post autor: Kasia » 31 paź 2005 13:05

Martek pisze:Niechaj pan doktor wypisze Ci zaświadczenie dla lekarza pierwszego kontaktu i to on wtedy będzie Ci wypisywał i wnioski na cewniki i recepty na leki.
Ja bez takiego zaświadczenie biorę recepty i cewniki od mojego pediatry.Marta,tak jest u Was?
Martuś pisze:A dziwi mnie, to odhaczanie co 3 miesiące - to zupełnie bez sensu.
Do urologa jeźdżę co pół roku na urodynamikę.Teraz mamy badanie w styczniu.

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#23 Post autor: Martek » 31 paź 2005 13:20

Kasiu, właśnie tak u nas jest. Na pierwszej wizycie urolog wręczyła nam zaświadczenie stwierdzające co Asi jest i odesłała do pediatry. Myślałam więc, że takie zwyczaje są wszędzie. ;)
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Renata
Mistrz
Mistrz

#24 Post autor: Renata » 01 lis 2005 23:21

Kasia my załatwialiśmy cewniki dokładnie tak jak pisze Martek. A przeciez Ty także nalezysz do tego co ja oddziału NFZ. Chodzi o to, że do pierwszego wypisania cewników potrzebne jest zaświadczenie takie, jak wspomniane wyżej( czyli stwierdzenie pęcherza neurogennego, koniecznosci cewnikowania itp.) a następne wypisywanie juz u rodzinnego czy pediatry - bez nowych zaświadczeń.. U nas po badaniu UDO urolog zaraz SAM wypisał zaświadczenie - nawet wtedy nie wiedzialam, że jest potrzebne (Antoszewski) a i nefrolog później także pytał, czy takowe mamy, bo może nam wypisać.
U nas: RiW

Kasia
Mistrz
Mistrz

#25 Post autor: Kasia » 01 lis 2005 23:35

Mnie dr Zimoń powiedział,żeby nie przyjeżdżać specjalnie po cewniki i żeby wypisał pediatra,ale o zaświadczeniu nie mówił,dr Antoszewski też.Biorę tak od dawna.

Awatar użytkownika
Ewa
Senior
Senior
Kontakt:

#26 Post autor: Ewa » 01 lis 2005 23:39

My również nigdy nie potrzebowaliśmy zaświadczenia.

Renata
Mistrz
Mistrz

#27 Post autor: Renata » 01 lis 2005 23:48

Ten nefrolog ,o którym wspominam, to własnie Zimoń. I ma rację,
żeby nie przyjeżdżać specjalnie po cewniki
jednak to zaświadczenie nie wiąże się z przyjazdem do Szczecina po cewniki. My co prawda tam jeździmy, aby je kupic, ALE wypisuje karte zaopatrzenia nasz rodzinny. Zaopatrujemy sie w Szczecinie, bo w naszej "mieścinie" i okolicznych miastach nie sprzedają tego, do Koszalina co prawda blizej, ale nie "po drodze". Czy nie mylisz Kasiu właśnie karty zaopatrzenia z tym pierwszym zaświadczeniem?
U nas: RiW

Kasia
Mistrz
Mistrz

#28 Post autor: Kasia » 02 lis 2005 00:00

Renata pisze:Czy nie mylisz Kasiu właśnie karty zaopatrzenia z tym pierwszym zaświadczeniem?
Przecież nie o karcie rozmawiamy tylko o zaświadczeniu do pediatry.Ja o takowym dowiedziałam się od Martek,tutaj.Nikt mi nic takiego nie proponował. teraz do szczecina jeżdż też tylko po cewniki,a kartę wypełnia mój pediatra.Teraz chciałabym wziąść na trzy miesiące.Chyba można tak?

Awatar użytkownika
Martuś
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#29 Post autor: Martuś » 02 lis 2005 00:11

Teraz Kasiu, to możesz wziąść na listopad i grudzień - chyba, że wasza karta zaopatrzenia jest ważna do lutego 2006.
Mama Dominiki - RK

Obrazek

Kasia
Mistrz
Mistrz

#30 Post autor: Kasia » 02 lis 2005 00:19

Ważna jest do października,bo tamtą zgubiliśmy i nam nową wyrobili.

ODPOWIEDZ